Atrakcje

Autor: José Kroezen

W dolinie Lammertal można w pełni korzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu w tym na przykład rafting, canyoning, tenis, lub jazda na koniu.

Rafting

Rzeczka Lammer, która właściwie dała nazwę tutejszej dolinie jest idealnym miejscem do pływania na kajak lub kanadyjce. Kto chce poznać prawdziwą jazdę na dzikiej rzece lub chciałby  nauczyć się niektórych z tych naprawdę fascynujących sportów odnajdzie w Salzburskiej dolinie Lammertal właściwe miejsce.
Bez względu na to czy zdecydujesz się na spływ w łodzi przez wąwozy i kaskady czy wybierzesz spacer po malowniczych wąwozach –  wszędzie czekają na Ciebie wyjątkowe przeżycia  i dziewicza przyroda.
Szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, co podniesie w znaczny sposób poziom adrenaliny? Jak np. hydrospeed? Wyposażony w kombinezon neoprenowy, kask, płetwy i specjalną deskę do pływania możesz popłynąć wzdłuż rzeki Lammer.

Paragliding

Ciesz się piękną scenerią gór Salzburskich z ptasiej perspektywy. W pełnej ciszy będziesz „ślizgać się” nad lokalnym idyllicznym krajobrazem i poznasz Lammertal z innego punktu widzenia. Oczywiście, że na każdym kroku będą Ci towarzyszyć doświadczeni specjaliści, więc nie trzeba się niczego obawiać.

Tenis

Jeśli chciałbyś w czasie wypoczynku zagrać mecz tenisa, w miejscowości Annaberg – Lungötz dostępne są dwa korty tenisowe.

Jazda konna

Miłośnicy jazdy konnej i sportów jeździeckich znajdą w dolinie idealne warunki. Sieć szlaków w przepięknej dolinie wynosi 130 km a prowadzą one przez piękne wsie wokół Annaberg – Lungötz.

Począwszy od nauki jazdy konnej, poprzez konne wycieczki aż po wakacje z własnym koniem – tutaj można prawie wszystko.

Nordic walking

Ten nowy sport oszczędza stawy i wzmacnia całe ciało. Szczególnie przyjemny jest w okolicy Lammer, gdzie piękno przyrody daje dodatkową motywację do wędrowania. Wycieczki można organizować na własną rękę albo skorzystać z dwugodzinnego kursu wprowadzającego do Nordic Walking (dla właścicieli Annaberskiej kart jest to kurs darmowy). Na kursie można nauczyć się prawidłowej techniki i doświadczyć wiele zabawy w grupie. Kurs wprowadzający rozpoczyna się w poniedziałki o godzinie 13.00 przy obiekcie WM Sport 2000 w Lungötz. Kijki do nordic walking są oczywiście również dostępne.

Miejsce

WM SPORT 2000, Lungötz 47° 29′ 35.0844″ N, 13° 24′ 19.1196″ E