Lodowiec Dachstein

Dachstein

Szlaki turystyczne regionu Ramsau am Dachstein prowadzą z płaskowyżu (1.100-1.300 m .n. p.m.) przez pastwiska górskie (1.700-1.900 m.n.m.) aż do obszaru lodowcowego Dachstein. Znajdujący się na lodowcu Dachstein Rezerwat Przyrodniczy obejmuje ponad 200 km oznakowanych szlaków turystycznych i zejść. Latem i zimą funkcjonuje tu centrum narciarstwa alpejskiego oraz narciarstwa biegowego.

Gondola panoramiczna na Dachstein

W maju 2013 gondolę na Dachstein zastąpiła nowa Panorama Gondola wykonana w całości ze szkła, która może pomieścić aż 10 osób na swoim dachu. Osobom, które nie maja problemów z lękiem wysokości zapewnia niesamowite wrażenia i pozwala delektować się wspaniałą pogodą i widokiem na najwyższą górę w Styrii.

Dachstein – platforma widokowa

Otaczający krajobraz najlepiej oglądać ze szczytu lodowca, z platformy widokowej Dachstein Sky Walk. Znaczna część podłogi tej platformy również wykonana jest ze szkła i gwarantuje wyjątkowe doznania.

Trasy na lodowcu Dachstein

Trasy przygotowane na lodowcu Dachstein dla narciarstwa zjazdowego i biegowego są idealne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Lodowiec Dachstein oferuje 18 km dobrze przygotowanych tras biegowych, które  poza sezonem zimowym wykorzystują ekipy narodowe wiele krajów.

Narciarze alpejscy znajdą tu 12 km przygotowanych tras narciarskich. Lodowiec Dachstein słynie również z 18 kilometrowego zjazdu głębokim śniegiem z ekstremalnym nachyleniem. Lodowiec przypadnie do gustu także snowboardzistom, dla których otwarto tu ulubione funparki. W rankingu dla snowboardzistów i freestylowców Dachstein znajduje się wśród trzech najlepszych miejsc.