Wspinaczka

Wspinaczka na Postalm

Górski szlak – przejście na drabinie.

Świetną wskazówką wśród fanów wspinaczki jest dziki wąwóz Postalm-Klamm przy Russbach. Ta ciekawa wspinaczka w Postalm – Arena ma długość 5.500 metrów, a jej częścią są również cztery mosty linowe.
Z Abtenau – Voglau jedziemy samochodem w górę przez stację poboru opłat w kierunku na Strobl. Tam przy parkingu znajduje się przejrzysta tablica informacyjna do wyjścia. Szczególnie imponujący jest wąwóz w czasie roztopów i po obfitych opadach deszczu od maja do października.
Więcej informacji można uzyskać na miejscu, w chacie Stroberlhütte i biurze turystycznym w Abtenau.

Wspinaczki w Tennengau

Odkryj Salzburskie góry i podróżuj do najpiękniejszych miejsc lokalnego dzikiego krajobrazu. Eksploracje oczywiście ułatwiają czynne w lecie kolejki linowe.
W Tennengau można wspinać się nie tylko w przyrodzie, ale także we wyspecjalizowanych halach. O alpinistów i wspinaczy dbają tutaj na każdym miejscu. Więcej informacji dostępnych jest w lokalnych biurach turystycznych.

Bouldering w Hallein

Bouldering to rodzaj wspinaczki kilka metrów nad ziemią, bez uprzęży i lin. W Hallein można ten popularny rodzaj wspinaczki spróbować w miejscowej hali. Celem nie jest tutaj szczyt a raczej pokonanie krótkiego przejścia torem o rożnej trudności.

Wieża wspinaczkowa w Rif

Jest to wysoka na około 25 metrów wieża wspinaczkowa (Outdoor Kletterturm) w centrum sportowym w Salzburg, która przeznaczona jest przede wszystkim dla doświadczonych wspinaczy. Od wewnątrz na wieżę dostaniemy się także po schodach.

Kryta wieża wspinaczkowa w Kuchl

Na krytej ściance wspinaczkowej w centrum austriackiej grupy alpejskiej każdego dnia można spróbować wspinaczkę na trasach odpowiednich do swoich umiejętności.

Scheffau

15 tras wspinaczkowych istnieje wokół chaty Stefan-Schatzhütte w pobliżu miejscowości Scheffau am Tennengebirge. Informacje i opisy tras można uzyskać w lokalnym biurze informacyjnym.

 Miejsce

Boulderhalle, Hallein 47° 41′ 27.7728″ N, 13° 5′ 7.9908″ E